Dodany: 2011-03-21 09:19:10

Czy dotacje trzeba zwracaćMamy plan, następnie składamy wniosek i dotacje z unii są przyznawane. Nie jest to takie proste jak się wydaje. Dziś aby otrzyma dotacje  z unii trzeba wypełnić masę dokumentów, wniosków, a tym samym złożyć masę obietnic.

 

Tylko te właśnie obietnice – warunki umowy wpływają na ewentualne przyznanie dofinansowania z unii. Dotacje z unii to pożyczki bezzwrotne jednak zdarzają się sytuacje kiedy należy zwrócić cały otrzymany kapitał. Są to sytuacje kiedy beneficjent, czyli osoba pobierająca dotacje z unii wyda kapitał na inny cel niż ten, na który przypisano dofinansowanie.

 

Jeżeli więc pieniądze zostają wypłacone osobie, która zakłada swoja firmę, a okaże się, że nie została ona otwarta lub tez środki zostały wydane na inne cele niż te konkretnie zapisane z umowie – np. na meble, urządzenia zamiast na wynajęcie lokalu to beneficjent musi zwrócić pożyczoną dotację. Jeśli podmiot otrzymujący dotacje na założenie własnej działalności nie utrzyma się przez co najmniej rok – również musi zwrócić dotację..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czy dotacje trzeba zwracać
Nick: