Dodany: 2011-03-21 09:25:21

UE a partnerstwo publiczno-prywatneUnia Europejska jako organizacja stara się nie ingerować zbytnio we wszystkie zagadnienia polityki i gospodarki państw – daj im możliwe wolna rękę. Podobnie jest przy okazji takiego elementu gospodarki jakim jest partnerstwo publiczno-prywatne.

 

Unia europejska stara się nie ingerować w ten rodzaj umowy pomiędzy dajmy na to miastem a prywatnym przedsiębiorcą. Jednak Komisja Europejska przypomina o konieczności stosowania unijnych rozwiązań w zakresie kontraktów w ramach PPP – partnerstwo publiczno-prywatne.

 

Unijne rozwiązania z zakresu zamówień publicznych zapewniają często ekonomiczną opłacalność takich umów. Partnerstwo publiczno-prywatne coraz częściej staje się rozwiązaniem dla tych miast, gmin, samorządów, których nie stać na opłacenie z budżetu pewnych inwestycji, które są istotne dla rozwoju danego miasta czy obszaru. Partnerstwo publiczno-prywatne staje się swoista umową pomiędzy dajmy na to prezydentem miasta a właścicielem firmy np.  budowlanej. Jest to często jedyne rozwiązanie, które umożliwia swoisty rozwój biedniejszych terenów..

Dodaj nowy komentarz do artykułu UE a partnerstwo publiczno-prywatne
Nick: